Všechny články


Import produktů z Shoptetu do Money

Pokud potřebujete v Money hromadně vytvořit produktové karty, můžete s výhodou využít hromadného importu produktů z Shoptetu.

Import produktů z Money do Shoptetu

Ačkoliv přímý import produktů pomocí Shoptet API zatím není ze strany Shoptetu podporován, doplněk nabízí alternativní možnost - import pomocí Shoptet doplňku Automatický import produktů.

Fastcentrik.cz

Postup pro převod objednávek z Fastcentriku na Shoptet.

Webareal.cz

Postup pro převod produktů, zákazníků a objednávek z Webareal.cz na Shoptet.

Eshop-rychle.cz

Postup pro převod produktů, zákazníků a objednávek z Eshop-rychle.cz na Shoptet.

Nastavení číselné řady objednávek v Money S3

Aby Money S3 v pořádku internetové objednávky importovalo, je pro ně potřeba nastavit číselnou řadu.

Spárování produktů

Aby byly položky objednávky importované s vazbou na sklad, musí se produkty v Integroidu nejprve spárovat s těmi v Money, protože Money vyžaduje jako identifikátor produktu své vlastní vnitřní ID.

Nastavení S3 Automatic

Stahování do Money a odesílání dat z Money lze zautomatizovat pomocí modulu Money S3 Automatic.

Vytváření variant

Pokud to jde, varianty identifikujeme automaticky už ve zdrojovém exportu od dodavatele. Často ale dodavatel tuto informaci vůbec neuvádí, anebo páruje produkty jinak, než potřebujete. Proto máme jednoduché řešení - vytvořte si varianty v naší službě!

Hromadné úpravy produktů pomocí CSV souboru

Potřebujete některé vlastnosti zamknout, aby Vám je dodavatel nepřepisoval, ale nechce se Vám je upravovat ručně? Využijte možnost hromadných úprav pomocí CSV souboru!

Nastavení FTP pro přenos

Komunikace s Money S3 neprobíhá online v reálném čase, ale pomocí předávání zpráv na FTP úložiště. Když např. chceme z e-shopu do Money S3 dostat objednávku, pošleme ji na FTP a Money si ji po nějakém čase stáhne k sobě. Stejně funguje i přenos produktů nebo skladových zásob opačným směrem - Money pošle pomocí e-shop konektoru soubor s daty na FTP úložiště, my si ho odtud stáhneme a pošleme do e-shopu.

Propojení s e-shopem od Shoptetu

Když už máme export stažený od dodavatele, kategorie napárované a data zkontrolovaná, musíme ještě nastavit import směrem z NapojSe do e-shopu.

Synchronizace skladů mezi více e-shopy

Napojení na iDoklad umožňuje synchronizovat sklady mezi více e-shopy. A nejen to - doklady ze všech e-shopů uvidíte na jednom místě! V článku popíšeme, jak propojení nastavit.

Co aplikace umí?

Automatické odesílání objednávek do iDokladu, automatické odesílání daňových dokladů, vytvážení vazeb na adresář i ceník, aktualizace skladu z iDokladu na e-shop. To vše lze v aplikaci nastavit.

Cenotvorba

Nastavujte si cenová pravidla nebo si upravujte ceny jednotlivých produktů individuálně. Nastavte si akční ceny pro určité období.

Ruční úpravy produktů

Některé údaje možná nechcete kopírovat od dodavatele, ale upravit si vlastní. Například název produktu, popis, parametry apod. Vlastnosti, které si ručně upravíte, zamkneme. Pak už se nemusíte bát, že vám je dodavatel zase přepíše. Zámky jsou navíc kdykoliv zrušit.

Co to umí

Chcete sloučit víc dodavatelů? Chcete si nastavit individualní marže, párovat kategorie dodavatele s e-shopovými, vybrat si, který sortiment chcete do e-shopu posílat a který nikoliv nebo aplikovat na produkty všemožná pravidla? Podívejte se, jak snadné to může být.

Katalog dodavatelů

Katalog připravených dodavatelů obsahuje ty, jejichž exporty už máme zpracované. Stačí párkrát kliknout a už můžete jeho produkty posílat do e-shopu. Katalog neustále rozšiřujeme.

Zatřídění produktů do kategorií

V tomto článku popíšeme, jak si napárovat kategorie dodavatele s vašimi e-shopovými kategoriemi, případně jak ručně roztřídit jednotlivé produkty.

E-shopové kategorie

Abychom věděli, do kterých kategorií v e-shopu chcete produkty nahrát, musíme znát jejich strukturu. E-shopové kategorie můžete vytvořit buď ručně, nebo si je naimportovat z e-shopu automaticky.

Schvalování produktů

Produkty můžete individuálně schvalovat nebo zamítat, pokud ho v e-shopu mít nechcete. Zamítnutý produkt nebo produkt, který čeká na ruční schválení, se do e-shopu neposílá.

Produkty

Nastavte si produkty, pro které chcete upozornění dostávat a vyloučete ty produkty, u kterých to nevyžadujete.

O aplikaci

Aplikace za vás hlídá stav vašeho skladu a automaticky posílá upozornění, pokud se některý produkt vyprodá nebo se dostane pod své minimální množství.

Nastavení aplikace

Aby mohla aplikace správně fungovat, je potřeba udělat několik jednoduchých nastavení.

Nastavení SMS brány

Integroid vám může poslat SMS hned, jakmile se některý produkt vyprodá nebo klesne jeho zásoba na skladě pod minimální množství.

Propojení s iDokladem

Aby propojení mezi e-shopem a iDokladem fungovalo správně, potřebujeme znát přístupové údaje do iDokladu. Nejedná se však o klasické přístupové údaje jako email nebo heslo, ale o speciální přístupy pro API.

Nastavení číselných řad u dokladů

V iDokladu je potřeba mít nastavenou číselnou řadu, podle které se doklady číslují. iDoklad neumí pracovat s objednávkami, proto musíme z objednávky automaticky vytvořit zálohovou fakturu nebo daňový doklad, a ten přenést do iDokladu. Další možností je přenášet hotové daňové doklady, které jste si vytvořili na svém e-shopu.

Udělejte první krok k lepšímu e-shopu

Napište nám, co vás trápí.

Odpovíme vám na všechny otázky, ukážeme a představíme vám Sellasticu v celé své jednoduchosti a flexibilitě.